Gravity Falls Forum

Witaj na pierwszym polskim forum o Gravity Falls!

Ogłoszenie


#1 2013-08-27 11:13:07

Soos

Gnom

Zarejestrowany: 2013-08-27
Posty: 12
Punktów :   

Sprawa stworzenia trójkąta

Jak by ktoś wiedział jak nazywa się to coś to prosiłbym o odpowiedz.

Otóż w intrze do omawianej kreskówki na końcu są przeskakujące sceny jedna mnie zaciekawiła angielskich wersji jest dużo ja postaram się to streścić po polsku.
Omawianym zdjęciem jest to Coś
Nie umiałem zrobić tego profesjonalnie trzeba kliknąć w link pod nazwą. Podzielę to na punkty.

Pierwsza rzecz:
1 .W lewym górnym rogu widać prawdopodobnie numerologie pierwsza linijka ma coś wspólnego z soosem ,bo 1001 to jest S00S.
2 .W drugiej linijce autor sądzi że to może być system dwójkowy do konća nic nie wiadomo.
3 .Znak z prawej strony teraz ukazuje "Wydobycie Suchośći" - Język alchemiczny A zaraz pod tym jest przygotowanie czyli prosto myśląc trzeba przygotować suche miejsce
4 .Wokół tego wszystkiego ^ mamy szablon mapę lub coś takiego
5 .Klepsydra autor sądzi że to jest oivided heksagram "jak wyżej, i tak na dole"
6 .Pod tym następna chyba numerologia
7 .I na dole Znak pogłos, huk
8 .Autor nie zaznaczył pewnej rzeczy lekko w prawo mam schody w nich "E3E-Z" niewiem co to może być.
9 .Przechodzimy do prawego dolnego rogu i tam zastajemy po kolei: Ziemia, Powietrze, Mydło, Jedność elementów, Arsen (metal), Sol (metal z kosmosu), materia.
10 .Nad tym mamy kod do przywołania wojownika z gry w którą dipper grał w odcinku z walką z robem.
11 .Zaraz nad tym szyfr "Stan nie jest to, co" z prawej strony rzecz której nie rozumie.
12 .Ostatnie Nad tym "Macierze przekształceń geometrycznych"

Druga rzecz:(pierwsze zdjęcie na stronie)
Znaki Według mnie potrzeba tego wszystkiego spełniając odpowiednie warunki ,aby przywołać to coś.

Ciekawostka na koniec proszę , która dowodzi tego iż to kiedyś żyło.

Jeśli ktoś to przeczytał dziękuję . Jak ktoś ma jakieś sugestie co poprawić co teraz opisać proszę pisać na pw.

Offline

 

#2 2013-08-27 11:49:09

 TheMike

Administrator

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2013-08-25
Posty: 68
Punktów :   

Re: Sprawa stworzenia trójkąta

Jeśli nie oglądałeś odcinka Dreamscaperers to nie chcę ci psuć zabawy, ale mogę powiedzieć tylko, że to coś to Bill Cipher.
I mam parę uwag:
Do 10: Ten kod to "kod Konami", czyli specjalna sekwencja przycisków w grze wideo do odblokowania ukrytych opcji. Jest to raczej tylko ciekawostka i żart przez twórców. Kod jest bardzo popularny i występuje w wielu (ale większości tych starszych gier) grach.

Do 11: Ten kod brzmi: "Stan is not what he seems" - "Stan nie jest tym za kogo się podaje" lub "Stan nie jest tym za jakiego jest uważany"

Offline

 

#3 2013-08-27 23:38:55

 Riddle-this

Moderator

Zarejestrowany: 2013-08-25
Posty: 29
Punktów :   

Re: Sprawa stworzenia trójkąta

Wydaje mi się, że na pierwszym sezonie skończyła się zabawa z rozszyfrowywaniem tego panelu, bo wszystkie symbole w kole pojawiły się już w odcinkach pierwszego sezonu i fani już większość z nich wyjaśnili. Resztę symboli np. powietrze, mydło, arsen i wydobycie suchości twórcy dodali pewnie dla dodania tajemniczości i ukrycia kodu "Stan nie jest tym za kogo się podaje". Jeśli rzeczywiście symbole spoza koła posiadają jakiś głębszy sens dla serialu z pewnością wkrótce się o tym dowiemy.

Mam przeczucie, że w kolejnym sezonie zmienią wszystkie symbole.

Offline

 

#4 2021-12-17 15:22:54

TheNajdas

Klon

Zarejestrowany: 2021-11-19
Posty: 35
Punktów :   

Re: Sprawa stworzenia trójkąta

Jest sposób, żeby przywalać (demona) Billa Cyferkę. Teoria potwierdzona

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rebelde.pun.pl www.svminefb.pun.pl www.szuflada.pun.pl www.wacki.pun.pl www.narutoofpbf.pun.pl